Музиківська сільська рада

Музиківська об'єднана територіальна громада, Херсонська область

Реєстрація на сайті

Про існування життя у найдавніші часи на території сучасної Музиківки свідчить знайдений у селі уламок зуба мастодонта. Дана місцевість була заселена до нашої ери. Свідченням цього є випадкова знахідка: кам'яна сокира епохи бронзи ІІ-І тисячоліть до нашої ери. На території Висунців знайдено два скарби істрійських монет V–ІV століть до нашої ери та залишки скіфського поселення. Біля села Музиківка у зруйнованому кургані виявлено основне поховання середньовічного кочівника ХІ–ХІІІ століття під площадкою з кам'яних плит. За 0,5-3,9 кілометри на захід, північний захід, північ, північний схід від села – курганне поле із 13 курганів висотою 0,8 – 3,1 метри.

Якщо друга половина ХІХ століття була відносно спокійною, то початок ХХ століття приніс музичанам, як і всьому нашому народу, бурхливі події, круті повороти долі, трагічні випробування . . .

У роки революції 1905-1907 років у Музикиних хуторах мали місце виступи селянської бідноти. Так, у ніч на 4 грудня 1905 року бідняки села розгромили хутори Григорія Сорокунського, завдали йому збитків на 300 карбованців. Царський уряд притяг до відповідальності 29 музичан. 23 червня 1907 року селяни розгромили хутір Іллі Савченка.

Відомо, що 23 червня на подвір’ї церковної школи Музикиних хуторів відбулася сходка, на якій більш заможні селяни вирішили забезпечити хлібом і соломою тих, хто бідував.

Мирну працю радянських людей було перервано 22 червня 1941 року фашистською Німеччиною. Разом із народами нашої країни на захист Батьківщини стали і музичани.

Великих втрат зазнали жителі і господарства села. 4 серпня 1941 року Музиківку бомбардували ворожі літаки. До 18 серпня колгоспники вивезли у тил Мелітополь, Орджонікідзе) машини і худобу. Велика частина майна була по дорозі розграбована німцями.

14 березня 1944 року після визволення території села від німецько-фашистських загарбників відновила свою діяльність Музиківська сільська рада депутатів трудящих у складі Миколаївської області. 30 березня 1944 року Музиківська сільська рада Херсонського району ввійшла до складу утвореної Херсонської області. Незмінним головою Музиківської сільської ради з 1934 по 1959 року (із перервою на війну) був Павло Лукич Москаленко. Павло Лукич проявив себе як здібний організатор та мудрий господарник. За результатами соціалістичного змагання 1951 року по Херсонському району Музиківська сільрада вийшла у передові. П.Л. Москаленко нагороджений медалями «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.» та орденом Трудового Червоного Прапора. Користувався заслуженим авторитетом та повагою односельчан.

Сьогодні Музиківська сільська рада розташована на території Білозерського району Херсонської області за 17 кілометрів від міста Херсона. До її складу входять три населенні пункти: село Музиківка, житлові місцевості Висунці та Мірошниківка, яким у 2008 році повернено статус сіл. Населення становить 2 771 чол. (діти дошкільного віку – 194, діти шкільного віку – 282, пенсіонери – 678, працездатне населення – 1557, кількість працюючих – 1134).

До другої половини ХІХ століття справа народної освіти у краї перебувала у вкрай занедбаному стані. У 60-ті – 70-ті роки почали створювалися земства, які не лише відкривали й утримували на свої кошти школи, а й займалися підготовкою учительських кадрів. У 1866 році повітові земські збори приступили до побудови шкіл у населених пунктах Херсонського повіту. Перші земські школи були відкриті на околицях Херсона у 1866 – 1867 роках, а в 1876 році розпочала свою діяльність школа на Музикиних хуторах. Музиківська школа довгий час знаходилася у найманому приміщенні, тому планувалося будівництво спеціального шкільного приміщення у 1915 році. Проте, у зв’язку із Першою світовою війною, цим планам не судилося здійснитися.

Корисні посилання

02-parliament 0