Музиківська сільська рада

Музиківська об'єднана територіальна громада, Херсонська область

Меню

Реєстрація на сайті

Комунальний заклад «Музиківська сільська бібліотека Білозерського району Херсонської області»


Рік заснування: 1920.
Книжковий фонд бібліотеки: 17 000 екземплярів.
Проектна діяльність:
      2010 рік – перемога у конкурсі проектів «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до  Інтернету» в рамках Програми «Бібліоміст».
Результатом реалізації проекту стало створення на базі бібліотеки Інтернет-центру з вільним доступом до Інтернет-мережі. Бібліотека надає жителям села широку можливість на безкоштовних засадах оволодіти  навичками пошуку необхідної інформації, започаткувати нові послуги та інтерактивні програми, знайомство в чатах, спілкування  електронною поштою, Skype. Завдяки розширенню послуг для користувачів в штат було введено другого бібліотечного працівника.
    2012 рік - перемога у конкурсі проектів «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація  їх культурно – просвітницької роботи з дітьми та молоддю» від Міжнародного фонду Відродження з проектом «Музиківська сільська бібліотека – центр громадської активності села».
Завдання проекту:
-          підвищити інтерес до літератури,
-          формувати інтерес до читання,
-          зробити сільську бібліотеку місцем для проведення постійних зустрічей та місцем для спілкування.
Фонд бібліотеки поповнено літературою та періодичними виданнями на суму в 5 тис. грн.

    2012 рік - перемога у «Конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами» від Програми «Бібліоміст» з проектом створення на базі бібліотеки Центру соціальної та психологічної допомоги.
Напрямки роботи Центру соціальної та психологічної допомоги:

-          Освітній:
1.Курси користувачів ПК;
2.Додаткові заняття з предметів.

-          Інформаційний:
1.Консультації психолога та соціального працівника;
2.Тренінги, бесіди соціального спрямування.

-          Розважальний:
1.Показ фільмів на соціальну та розважальну тематику;
2.Виготовлення поробок;
3.Розвиваючі ігри.

Завдання:
1.Соціальна адаптація підлітків, які опинились в складних життєвих обставинах.
2.Профілактика дитячої, підліткової та молодіжної бездоглядності.
3.Підтримка сімей, які опинилися в кризових ситуаціях, а отже сприяння захисту материнства, батьківства та дитинства, укріплення престижу й ролі сім’ї в сьогочасному українському суспільстві.
4.Підвищити освітній рівень підлітків.
5.Урізноманітнити та окультурити дозвілля шкільної та позашкільної молоді.

     2012 рік – партнер у реалізації проекту «Створення та організація роботи Молодіжного центру». Проект реалізовано спільно з громадською організацією «Музичани» та Музиківською Молодіжною громадською радою. На базі бібліотеки створено Молодіжний центр. Складові роботи:
а) соціальний кінозал;
б) креативна майстерня;
в) клуб настільних ігор.

В ході реалізації проекту створено місце з альтернативних видів дозвілля для шкільної та позашкільної молоді.
 Влітку кінопокази було перенесено на сільський стадіон. Кожну суботу ввечері всі бажаючі отримали змогу переглядати фільми про зірок прямо під зірками. Але так як основною метою кінопоказів є не просто розвага молоді, а саме відволікання молодих людей від вулиці і одноманітного дозвілля, то перед кожним початком фільму публіці демонструвалися проморолики книжок, які можна знайти в бібліотеці.
    2015 рік – партнер у реалізації проекту «Благоустрій села – проблема кожного з нас!». Проект реалізовано громадською організацією «Музичани». За фінансової підтримки в рамках конкурсу мінігрантів, проведеного МО "Нова генерація" за кошти Національного фонду розвитку демократії.
Мета. Привернення уваги громади до проблем охорони довкілля, спрямування зусиль до практичних дій по його оздоровленню, виховання екологічного мислення та культури.
В межах реалізації проекту працівниками бібліотеки була проведена інформаційна компанія, фотоконкурс “Благоустрій села – проблема кожного з нас!», фотовиставка, низка майстер-класів з апсайклінгу, тренінги екологічного спрямування.
Термін реалізації: 1 квітня – 30 червня 2015 р.
Всі буктрейлери розміщено в Інтернет – мережі.
Термін реалізації проекту – 15 вересня – 25 листопада 2015 року.
      Протягом 2013 – 2015 р.р. на базі бібліотеки діє Англійський клуб.
      5 років поспіль бібліотека проводить відкриті кінопокази в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA».
       На базі бібліотеки постійно проводяться тренінги та бесіди екологічного, соціального спрямування із залученням спеціалістів.

Корисні посилання

02-parliament 0

03-kmu 0

01-president 1